Існує чимало способів облагородити фасад, проте один з кращих – це обкласти його цеглою. Але який матеріал вибрати і як це зробити? Для оформлення фасаду будинку прекрасно підійде цегла полуторна облицювальна.

Цегла полуторна облицювальна

На замітку! Цегла облицювальна, придбати яку можна на сайті https://budmashpostach.ua/oblitsovochnyiy-kirpich-litsevoy/belaya-tserkov-litsevoy – це не тільки спроба поліпшити зовнішній вигляд будівлі, він також захищає стіни від зовнішніх впливів, так як є досить стійким матеріалом.

Особливості та відмінності від інших видів цегли

Лицьова цегла має певні відмінності від інших видів цього будівельного матеріалу. В першу чергу, це її властивості міцності. Облицювальна цегла:

  1. має високу міцність;
  2. не піддається впливу води (окремі види), так як має низьке влагопоглащение;
  3. не боїться морозів, не руйнується навіть через сильні перепади температур;
  4. не вигоряє на сонці і не втрачає свого кольору протягом багатьох десятиліть.

Так як будівельникам завжди було важливо зробити будову не тільки красивою, але ще надійною і якісною, то висока міцність облицювальної цегли – це, мабуть, одна з її найголовніших властивостей. Завдяки цьому, з такого матеріалу можна створювати ті будівлі та споруди, що будуть піддані сильному навантаженню.

На замітку! Завдяки високій міцності, облицювальна цегла може бути використана там, де інші види цього матеріалу не застосовуються. Однак коштує вона дуже дорого, а тому для створення огороджень, фундаменту або доріжок купують її рідко.

Лицьова цегла також має й інші відмінності. Наприклад, вона може мати різні розміри і форму, а також різні кольори, що дозволяє підібрати її практично до будь-якої будови, незважаючи на якісь явні особливості останнього. Так, ця цегла буває не тільки червоною, але і зелена, жовта, коричнева, синя і т. д.

Форми і кольори облицювальної цегли

Лицьова цегла може відрізнятися і фактурою – вона буває шорстка або, навпаки, гладка, а також глянсова або матова. Ці параметри будуть залежати від технології обробки поверхні.

Лицьова цегла часто має блискучу зовнішню поверхню. Досягти цього ефекту можна за рахунок нанесення на попередньо обпалену глину спеціального легкоплавкого складу на основі скла – глазурі. Далі проводиться ще один етап випалу, але при більш низьких температурах. Саме за рахунок цієї процедури і формується той самий блискучий шар, якому не страшні волога і інші зовнішні впливи.

Кольорова поверхню у цього виробу (така цегла називається ангобірованою або двошаровою) може бути отримана за рахунок нанесення на попередньо висушений сирець кольорового складу, а потім виріб один раз піддають випалу. Декоративне кольорове покриття готується з глини шляхом додавання в неї певних барвників. За умови, що температура випалу буде підібрана правильно, такий шар-АНГОБ стане непрозорим і матовим, але дуже красивим кольоровим покриттям.

Увага! До лицьової цегли, вірніше, до її якості пред’являються і більш серйозні вимоги. Наприклад, на ній не повинно бути подряпин, тріщин, здуття, чорних крапок. Допустимий максимум – не більше 4 зазубрин і щербинок або всього 2-3 чорних «мушки».

До речі, кольорові цегла не така міцна, як звичайна глянцева. Вірніше, недостатньо міцним є її покриття, що додає їм забарвлення. Саме тому купують її досить рідко.

Баварська кладка цегли

Цей метод використовується не тільки для облицювання фасадних стін різних будівель, у такий спосіб зводяться і цегляні огорожі, альтанки та мангали, декоративні архітектурні елементи.