У спеціалізованих магазинах зустрічаються різні моделі садової техніки і відразу складно зрозуміти, наприклад, який з культиваторів підійде для роботи з глинистим грунтом. У них встановлюються різні приводи, двигуни, що відбивається на кінцевій вазі та можливостях техніки.

Власники дач і городів невеликого розміру часто вибирають електричні культиватори для розпушування грунту.

Ці пристрої компактніше і легше бензинових моделей, набагато простіше в обслуговуванні і не вимагають заливки палива: досить просто підключити інструмент до електромережі.

Основна функція будь-якої моделі електрокультиватора – розпушування грунту. Великий вибір культиваторів – тут: https://www.shopelvorti.com/ua/catalog/kultivatory_mezhduryadnye/.

Але установка додаткового навісного обладнання істотно розширює функціонал агрегату.

Для культиватора призначене кілька видів підвісного обладнання, в тому числі:

  1. фреза, у якої загнуті кінці;
  2. диски для розбиття грунту;
  3. стрілчасті лапи, що працюють від зусилля тяги;
  4. леміш, який є найбільш гострою частиною плуга.

Також у культиватора в комплекті йдуть різноманітні види вузлів.

Культиватори призначені для обробки грунту в міжряддях виноградників, садів, хмільників або шкілки протягом усього року. Їх агрегатування можливо з усіма типами тракторів, в тому числі з міні-тракторами. Універсальні культиватори, які виробляються на сьогодні, можливо розділити на три основні групи:

1. культиватори для малих тракторів – з шириною захвату 95 або 125 см, виготовлені з якісної сталі, призначені для агрегації з тракторами потужністю до 35 к.с.

2. культиватори з жорсткими стійками – з шириною захвату від 135 до 240 см, оснащені стійками з якісної сталі з термообробкою, агрегатування можливо з усіма типами виноградних і класичних колісних або гусеничних тракторів

3. культиватори зі стійками із запобіжними болтами – з шириною захвату від 135 до 240 см, призначені для роботи у важких грунтових і рельєфних умовах

Характерною особливістю універсальних культиваторів є особлива конструкція несучої рами, пристосованої для швидкої і простої заміни додаткових робочих знарядь (плужки для підгортання і разокучивания, що висуваються секції, розширювальні насадки і ін.), Які дозволяють збирати різні варіанти культиваторів, що дозволяють виконувати декількох операцій одним багатофункціональним обладнанням . Для культивації на схилах доцільно доповнити культиватор дробильним катком, який забезпечує більш дрібну обробку грунту і зменшує можливість ерозії.