Ламінат є одним з найбільш естетично привабливих і стильних типів покриття для підлоги, яке відмінно поєднується з різними дизайнами приміщення.

Тим не менш, доречність кладки ламінату на кухні викликає багато сумнівів, оскільки приміщенню характерні різні непередбачувані ситуації, наприклад, пролиття води, утворення жирних плям та інше. Саме тому, перш ніж придбати ламінат, необхідно розуміти, чи це покриття підходить для кладки на кухні.

Переваги

Основні переваги ламінату полягають у наступних властивостях:

 1. Комфортабельність, так як покриття досить тепле і дозволяє облаштовувати систему теплої підлоги.
 2. Міцність, отже, матеріал не боїться контакту з прямим сонячним промінням, різкої зміни температурного режиму.
 3. Тривалі властивості використання матеріалу, оскільки він має стійкість до механічних пошкоджень.
 4. Естетично привабливий вигляд.
 5. Широке розмаїття кольорової гами покриття, що дозволяє підібрати ламінат, відштовхуючись від індивідуальних уподобань, особливостей оформлення кухонного простору.
 6. Практичність покриття.
 7. Простота у кладці дощок.
 8. Прийнятний ціновий діапазон матеріалу.

Правила укладання

Кладка ламінату на кухні повинна здійснюватися, дотримуючись наступної послідовності дій:

 1. Підготовка основи: вирівняти поверхню, усунути всі дефекти, які перевищують показник 1-3 мм, очистити підлогу від забруднень.
 2. Кладка підкладочного матеріалу – хвойного мату, або полотна, виконаного з коркової деревини. Настил матеріалу здійснюється рядами на основу, дотримуючись обов’язкової перев’язки місць з’єднання.
 3. Кладка ламінату. Як правило, ламінат укладається, дотримуючись замкового методу, або з використанням клейового складу. Укладання може здійснюватися, дотримуючись невеликого зміщення на 1/3 або ¼ розміру. Тим не менш, важливо відштовхувати від того, що початковий або кінцевий шматок повинен бути не менше 20 см. При цьому всі роботи виконуються вручну, без використання молотка.
 4. Монтаж плінтусів, використовуючи дюбелі або пробки. Також допускається фіксація плінтусів на клейовий склад.

Установка ламінату на кухні – досить простий процес. Головне – дотримуватися всіх правил виконання роботи та дотримуватися встановленої послідовності дій!