Облаштування фундаменту є одним з основних і значущих етапів при зведенні будь-якої будівлі. Будь-який об’єкт повинен мати міцний і без дефектів фундамент.

Важливою складовою фундаментів всіх типів можна по праву назвати будівельну арматуру, яка надає цій важливій конструкції міцність і приймає на себе виникає навантаження напруг.

Будівельна арматура та її різновиди

Саме наявність будівельної арматури в будівельних конструкціях надає всім елементам високу міцність і стійкість. Даний сортовий металопрокат використовується також і в інших залізобетонних конструкціях.

Таким чином арматуру можна порівняти зі скелетом, без якого, як відомо, будь-яка конструкція буде ненадійною і не дуже міцної, що, звичайно ж, неприпустимо в будівельній справі.

Якщо говорити про конструктивні особливості даного вироби, то воно являє собою ребристий або гладкий стрижень при виготовленні якого використовується сталь.

Типи будівельної арматури:

  • монтажна – знаходить своє застосування, коли необхідно підвищити жорсткість каркаса;
  • робоча – використовується в тих випадках, де необхідно забезпечити опірність споруди силам стиснення;
  • поперечна – здатна в ослаблених будівельних зонах звести до мінімуму виникнення ризику продавлювання перекриттів.

Не менш важливим параметром будівельної арматури є її діаметр. Найбільш затребуваними є вироби, які мають діаметр від 8 до 16 мм.

При виборі арматури для облаштування фундаменту в першу чергу необхідно звертати увагу на такі параметри, як:

  • міцність виробу, на який впливає використовуваний клас металопрокату і спосіб виробництва;
  • діаметр вироби, який значно впливає на функціональні характеристики арматури.

Саме від цих складових характеристик залежить наскільки довговічним і стійким буде зведений фундамент будівлі.

Так при облаштуванні стрічкового фундаменту передбачається наявність 2-х армованих поясів. Залежно від передбачуваного навантаження, використовуються прути діаметром від 10 до 14 мм.

Плитковий фундамент при своєму зведенні потребує арматурі, яка має діаметр від 10 до 16 мм. Все залежить від передбачуваного навантаження і типу ґрунту на якому зводиться будівля.

Як ми з вами змогли переконатися, без будівельної арматури неможливий жоден початковий етап будівництва, який передбачає використання залізобетонних конструкцій.