Будівництво будинку мрії починається з будівництва фундаменту. Важливо саме на цьому етапі зробити все правильно, оскільки фундамент будинку є основою безпеки, надійності та довговічності вашого майбутнього житла.

Перш за все потрібно визначитися: який фундамент вам необхідний. Перед тим, як визначитися з вибором фундаменту, найкраще порадитися з фахівцем, що має досвід будівництва в вашому регіоні.

Такий фахівець зможе правильно визначити характер ґрунту і допомогти підібрати найбільш підходящий тип фундаменту для вашого будинку.

Але найправильнішим і грамотним підходом до справи в даній ситуації буде проведення інженерних вишукувань лінійних споруд. Це гарантує безпеку будівництва і безпроблемну експлуатацію будинку, як каже Рифат Гарипов.

Існує кілька типів фундаменту:

1. Стовпчастий фундамент. Стовпчастий фундамент використовують в тих випадках, коли відомо, що стіни будинку не даватимуть значного навантаження. Для цього типу фундаменту підходять щитові або дерев’яні будинки. Також стовпчастий фундамент категорично не рекомендується зводити на слабонесущем ґрунті. Для будівництва цього типу фундаменту в землю закопуються стовпи (як правило, на 30 см. Вище лінії промерзання ґрунту), виготовлені з цегли, бетону або каменю і розташовані на відстані 1,5 – 2 метрів по периметру будинку, стін і в місцях перетину стін. Розміри стовпів залежать від матеріалу: 40х40 см.= (бетонні та цегляні стовпи) та 60х60 см (кам’яні). Використання стовпчастого фундаменту вигідно відрізняється від інших типів своєю економічністю і швидкістю монтажу. До недоліків цього типу можна віднести те, що, використовуючи стовпчастий фундамент, ви втрачаєте цокольного поверху, який в будь-якому іншому випадку можна було б використовувати в якості гаража або підвалу.

2. Стрічковий фундамент. Стрічковий фундамент підходить для будинків, побудованих з цегли, каменю чи бетону. Цей тип фундаменту є найбільш використовуваним через його надійності. Для зведення стрічкового фундаменту, спочатку виривається котлован (глибиною не менше 1 метра), в який встановлюється опалубка з дерев’яних дощок і металева арматура, а потім заливається бетон або пінобетон. Головною перевагою стрічкового фундаменту є його надійність і міцність. Також такий фундамент дає можливість для монтажу цоколя. Недоліками цього фундаменту є значні витрати на матеріали, витрати часу на зведення і великий обсяг робіт.

3. Плитковий фундамент. Плитний фундамент – найкраща основа будинку, побудованого на болотних або просадних ґрунтах. Плитний фундамент являє собою монолітну плиту, зведену шляхом викопування котловану, засипання його гравієм і піском (20-30 см), Установки гідроізоляції та металевої арматури по всій площі будинку. Далі котлован заливається бетоном. Даний тип фундаменту надалі стає основою статі самого будинку, а також надійно захищає підвали та цоколі від затоплення. Однак, зведення плитного фундаменту – вкрай складне й витратна справа.

4. Свайний фундамент. Фундамент палі створений для зведення будинків «на воді», тобто на рідких і болотних ґрунтах. Фундамент палі складається із залізобетонних або сталевих паль, які можуть досягати в довжину до 5 метрів. Палі закріплюються у твердих шарах ґрунту. Зверху кладуть балки. Такий фундамент швидко зводиться і підходить абсолютно для будь-якої ґрунту. Але процес подальшого будівництва будинку на стовпчастому фундаменті є вельми та вельми трудомістким.