Для того щоб елементи внутрішнього дизайну вигідно виділялися в інтер’єрі, необхідно підібрати відповідний фон. Цій меті чудово послужать цегляні стіни. До таких елементів можна віднести, наприклад, предмети антикваріату, вироби ручної роботи, стильні і цікаві меблі, дизайнерські та авторські роботи або різні колекції.

У сучасному інтер’єрі цегляні стіни не втрачають свою актуальність і досить затребувані, будучи індикатором стилю і свого роду богемного дизайну і виділяючись серед інших. І при адекватному використанні в дизайні вони допоможуть створити стильний і сучасний інтер’єр.

Свою історію застосування в дизайні інтер’єру така обробка починає на початку 20 століття і найбільшу популярність набуває в тридцяті роки. Економічна криза того часу привів до реорганізації промисловості. Приміщення і площі, на яких раніше розміщувалися виробництва, стали переробляти під житлові. Мешканці, які отримують такі приміщення, економили на обробці і залишали інтер’єр в незмінному вигляді – так званий промисловий лофт або стіни з цегли в невеликому просторі. Однак, як нерідко трапляється в історії, з часом такий інтер’єр з розряду незручностей для одних перейшов в своєрідну фішку для інших, непередбачувано увійшов в моду.

Сьогодні актуально змішання різних напрямків в дизайні інтер’єру. Оздоблення стін цеглою при цьому може добре вписатися в найрізноманітніші стилі, починаючи лофтом, індастріалом і вінтажем і закінчуючи неоклассикой. При грамотному дизайн-проект це буде цікавим рішенням.

У наші дні зростає тенденція до використання в інтер’єрі різних специфічних предметів. Стіна з натурального цегли послужить для них практично ідеальним тлом. Якщо будинок цегляний, то можна просто залишити стіни без обробки, або, якщо будинок не новий, зачистити стіни до цегляної кладки або виконати кладку заново. Можна використовувати також імітацію цегли, але натуральний завжди виглядає виїгришней.

Залежно від задумки автора проекту інтер’єру та стилю оздоблення цеглою може застосовуватися як у всьому просторі, так і на одній зі стін як декоративний елемент.

При цьому його колір може бути червоним, сірим, білим або чорним. Відтінок підбирається виходячи із загального стилю інтер’єру. Наприклад, стіна з червоного натурального цегли виглядає індустріально. При цьому вона надає приміщенню автентичність і певний шарм, тому успішно може використовуватися в обробці в інших стилях. Сірий відтінок відмінно впишеться в інтер’єр в стилі лофт або хайтек.

Щоб уникнути агресивності і додати інтер’єру легкості і свіжості, підійде обробка стін білим або злегка освітленим водної емульсійної фарбою цеглою. Вона чудово підіграє стилю Шеббі і прованс і може використовуватися як на кухні, так і в спальні або вітальні, а також у внутрішній обробці ванної кімнати.

Таким чином, застосування цегли в обробці стін додасть інтер’єру характер і чарівність і допоможе зробити інтер’єр будь-якого приміщення стильним і сучасним.