Вінілова плитка – непогане облицювальне покриття для підлоги, яке недорого коштує, легко вкладається, має відносно високу зносостійкість. Але при тривалій експлуатації або необережному поводженні вінілову підлогу можна пошкодити. Коли на плитці залишається помітний дефект, доводиться її замінювати. Процедура здається простою тільки до тих пір, поки власник не зіткнеться з першими труднощами. Як же провести заміну?

Як підготувати підлогу до робіт?

Першочергове завдання – позбутися від зношеного або пошкодженого елемента. Звичайно, можна спробувати замаскувати тріщину і інші дефекти. Але незабаром пошкодження знову проступить. Так що, краще відразу позбутися всіх зіпсованих плиток, щоб потім не виконувати роботу повторно.

Поверхня, на якій лежала плитка ПВХ, потрібно знежирити. Для цього використовується або розчинник, або звичайний содовий розчин. Коли ділянка висохне, його обробляють ґрунтовкою. Якщо цього не зробити, вінілова латочка просто вискочить вже через кілька днів експлуатації.

Як покласти нову плитку?

Сучасна вінілова плитка випускається з самоклеючі шаром. Тому додатково купувати клейовий склад не знадобиться. Усунувши захисну плівку, що приховує самоклеючий шар, вінілову плитку настилають на порожнє гніздо, а потім сильно притискають. Відразу після цього на покладений елемент необхідно поставити важкий вантаж. Він повинен простояти приблизно добу. Прибирати його не можна, інакше плитка відійде.

Як закрити шви в вініловій підлозі?

Навіть якщо власник якісно виконає представлені вище роботи, вінілова латка все одно стане виділятися на тлі решти матеріалу. І, швидше за все, в шви швидко заб’ється бруд. З цієї причини зазори слід обробити силіконовим герметиком. Якщо раніше герметик не використовувався необхідно вибрати прозорий склад. А за умови, що до цього шви теж оброблялися герметиком, потрібно використовувати матеріал аналогічного типу і кольору. Перед нанесенням герметика шви прочищають металевим шпателем і при необхідності промивають вологою ганчіркою.

Освоївши технологію заміни зіпсованих плиток, власник зможе значно збільшити експлуатаційний період вінілового статі. Правда, щоб в будь-який момент провести ремонт, варто заздалегідь подбати про придбання плитки ПВХ з запасом. Тоді не доведеться шукати схожий матеріал в майбутньому.