Весь світ сьогодні взяв курс на економію тепла та енергозбереження. У світлі цих подій стає актуальним утеплення будинків в будь-яких регіонах. Особливо цього потребують будинки в кліматі з суворими зимами і сильними вітрами.

У цих регіонах власники приватних будинків всерйоз стурбовані проблемою теплозбереження. Підраховано різниця між витратами на опалення після утеплення стін будинку, і вона становить 30-40%. Цифри, як правило, найпереконливіше інших аргументів і підштовхують господарів задуматися про захист свого житла від холоду і вітрів. Для дерев’яних будинків фахівці рекомендують проводити утеплювальні роботи не раніше, ніж після 2-3 років стояння будинку. Дерево має дати усадку, меншим терміном може обійтися лише будова з клеєного бруса. Так як технологія його виготовлення передбачає його просушку і в кінцевому підсумку споживач отримує сухий брус. Будинки з нього можна обробляти і утеплювати відразу після закінчення будівництва.

Є деякі особливості утеплення дерев’яного будинку. Наприклад, не можна проводити ці роботи зсередини, будівля з дерева утеплюють тільки зовні. Для зовнішніх теплоізоляційних робіт використовують дихаючі матеріали, здатні пропускати повітряні маси, ця умова необхідно, якщо ви не бажаєте, щоб ваш будинок згнив завчасно. Під паронепроникним матеріалом утворюється вологе середовище, яка буде сприяти розмноженню цвілі і процесів гниття. Оптимальним варіантом для теплоізоляції фасадом дерев’яного будинку вважається мінеральна вата.

Процес створення «шуби» для будинку виглядає наступним чином: встановлюється каркас, а між ним укладаються мати мінеральної вати. Плити укладають щільно один до одного, краще, якщо щільність вати буде 80-12- кг на кубічний метр. Оптимальним вважається спосіб укладання в два шари, причому другий шар повинен перекривати стики матів першого. Далі закріплюється шар вітрозахисної мембрани, крім неї можна використовувати провощеного паперу. Мембрану закріплюють внахлест скобами або цвяхами, стики заклеюють стрічкою, що самоклеїться. Після цього виконується декоративне оздоблення стін та все, будинок має естетичний зовнішній вигляд, відмінно утримує тепло і не пропускає холод.

Для обробки фасадів професійні будівельники радять використовувати дерев’яний сайдинг. Обшивка їм будинку з колоди є найбільш рентабельною. Дерев’яний сайдинг наділений унікальними властивостями, наприклад, володіє хорошими теплоізоляційними властивостями, довговічний, а якщо його ще обробити спеціальними полімерними речовинами, то він довго час буде зберігати первозданний зовнішній вигляд.