Здавалося б, мода на плетені стільці, столи та інше не пройде ніколи. А що буде, якщо, скажімо, «оживити» улюблені меблі? Зрозуміло, ми говоримо не про алхімію, а про звичайне виготовлення меблів з живих рослин. Але варто зазначити, що це актуально лише тоді, коли предмети інтер’єру не будуть вимагати перестановки.

Планування

Відразу відзначимо, що виготовлення «живий» меблів – досить трудомістке заняття. Наприклад, на альтанку з диваном піде мінімум 1,5 року. Починається все ранньою весною, коли по периметру нашого майбутнього шедевра садять пагони верби (на місцях ніжок), приблизно в десяти сантиметрах один від одного. Довжина кожного з пагонів повинна складати приблизно півтора-два метри.

Далі за втечами садять більш товсті як мінімум двометрові стовбури (це буде спинка дивана). Всіх їх необхідно очистити від бічних гілок, оскільки останні в іншому випадку можуть перешкодити процесу плетіння. Нирок при цьому видаляти не слід, адже пагони зобов’язані належним чином вкоренитися. Звичайно ж, з цих нирок будуть виростати молоді пагони, які з настанням осені доведеться підрізати.

Починаємо плетіння

Як можна було здогадатися, приготовані заздалегідь стовбури будуть служити нам каркасом. Якщо ж плетіння буде поперечним, то знадобиться ще і лоза, яку можна пофарбувати в будь-який вподобаний колір. Плетіння слід починати на рівні 10-15 сантиметрів над поверхнею землі, його можна зробити по-простому, а можна і «по-шаховому», все залежить від вашого бажання.

Коли з плетінням буде покінчено, ви повинні з’єднати між собою розташовані по периметру пагони будь-яким зручним для вас способом. Потім їх потрібно зафіксувати своєрідною аркою.

Будиночок для дітей

Якщо ваш будиночок буде дитячим, то він повинен виглядати як прямокутник зі сторонами від 70-ти до 100 сантиметрів. По периметру кожні 5 сантиметрів висаджуються невеликі стовбури, висота кожного з яких приблизно дорівнює довжині вищезгаданого квадрата.

З настанням весни стовбури, розташовані навпроти, зв’язуються, а ті, що залишаються, будуть використані для поперечного плетіння. Вийшов свого роду напів-будинок. Якщо ж плетіння здається вам надто рідким, то можете додати в нього і ту лозу, яка була зрізана раніше. Коли з нашим напів-будинком буде покінчено, все гілки слід пов’язати нагорі по центру.

Чотири стовпа, які у нас утворилися, можна прикрасити спеціальними браслетиками, сплетеними з лози. Три сторони прикрашаються також привабливими контейнерами, в яких сідають в’юнкі рослини і інші «принади».

Не рекомендується використовувати лозу з ліщини (фундука). Це пояснюється їх ламкістю, в порівнянні з тією ж вербою, так що використання їх обгрунтовано лише при виготовленні каркасних гілок по краях.

Якщо вам захотілося мати «живу» альтанку для сну, то робити її необхідно приблизно таким же чином, як і дитячу, ось тільки у вас вийде вже не квадрат, а прямокутник або навіть овал.