Складно уявити таке приміщення, як спальня, без наявного в ній підлогового килима. Тільки уявіть: ви прокидаєтеся рано вранці, співають пташки, настрій відмінний, починається новий щасливий день. Ви опускаєте теплі ніжки на підлогу і відчуваєте (о жах!) мерзенний холод гладкої, як скло, підлоги. Ні ні! Погодьтеся, в такій ситуації набагато приємніше відчувати під ногами теплий і ніжний дотик домашнього килимка.

І точно так само вважають мільйони наших співвітчизників, прикрашаючи свої затишні спальні милими приліжковими килимками або величезними “ковріщамі”, розстеляють по всій поверхні підлоги. Якщо у вас є спальня, але до сих пір немає килима в ній, то який все-таки вибрати? Маленький чи великий, квадратний або круглий, ніжно-рожевий або, може бути, отруйно-червоний? Сучасні інтер’єрні дизайнери не обмежують нас в цьому питанні, та й самі придумують все нові і нові оригінальні ідеї, якими ми потім милуємося в модних журналах. Також в наші дні є можливість швидко вибрати сучасні килими навіть онлайн.

Однак у справі створення спільного інтер’єру існують деякі універсальні рекомендації. Перша з них – обстановка не повинна бути надто яскравою, виснажливою погляд, адже спальня призначена, перш за все, для відпочинку і повинна мати у своєму розпорядженні до нього. Тому вибирайте килими не дуже яскравих відтінків.

Щодо вимог до якості килимів можна посперечатися. Зараз повсюдно відроджується мода на моделі, виготовлені з натуральних матеріалів: шовку і вовни. Однак коштують такі вироби не дешево. До того ж, деякі люди страждають алергією на шерсть, тому іноді набагато розумніше придбати віскозне килими, які будуть не тільки приємними на вигляд, але і не розорять сімейний бюджет.

Зазвичай килими поділяють на види залежно від висоти ворсу. Моделями з коротким ворсом зазвичай застеляють приміщення з інтенсивною прохідністю (коридори, передпокої, холи). А ось килими з довгим ворсом якнайкраще підійдуть для спалень.

Форма килима в спальні також може варіюватися в залежності від смакових уподобань власника і дизайнерських завдань. Класичні прямокутні, квадратні, овальні, круглі, килими в формі серця, зірки, та хоч морського восьминога – на сучасному ринку товарів для будинку представлена ​​величезна різноманітність пропозицій. А якщо ви відносите себе до розряду естетів, для вас – продаж килимів ручної роботи.